Uploaded by Алена Шулькова

проект пескотерапия

advertisement
Календарний план
Тема тижня: Лісові мешканці
Ранковий
прийом
Четвер 18.11.2021
Ранкова гімнастика «Фізкультурники»
Бесіда «Чому вітер холодний?»
Мета: поглибити знання про властивості вітру; розвивати
спостережливість, уміння аналізувати та встановлювати
взаємозв’язок між живою та неживою природою;
виховувати інтерес до неживої природи.
Запитання: Куди, на вашу думку, поспішають хмари? Який
сьогодні вітер? Що шумить під час сильного вітру? Як
треба поводитись, коли на дворі сильний холодний вітер?
Рухлива гра «Відгадай за голосом»
Мета: виховувати вміння орієнтуватися в просторі, зорову
пам’ять, витримку, чесність.
Дидактична гра «Які ви, дикі тварини?»
Мета: систематизувати знання дітей про дикіх тварин;
закріпити в словнику назви свійських тварин.
Індивідуальна робота:
Трудова діяльність:
Освітня
діяльність
1.Заняття. Ознайомлення із соціумом.
Тема: "Лісові мешканці
Програмовий зміст: продовжувати накопичувати і
збагачувати активний словник дітей на основі знань і
уявлень о навколишньому житті. Закріпити розуміння і
вживання узагальнюючих понять; вчити складати загадки о
предметі не називаючи його, розкриваючи його якість,
властивість, характерні ознаки та дії; закріплювати вміння
дітей вірно передавати інтонацію питання; виховувати
любов до тварин, бажання більш дізнатися про іхнє життя.
Словник: боягузливий, полохливий, незграбний,
спритний, хижий, риє, линяє , реве, підкрадається.
Корекційна робота: розвиток уваги, пам’ять, зв'язне
мовлення.
Хід заняття
1.Організаційний момент.
Привітання з гостями Психогімнастика.
Бесіда про осінь.
- Яка пора року.
- Як називаються осінні місяці?
- Який місяць ще не назвали?
- Чому цей місяць так називається?
- Це початок осені, чи кінець?
- Що відбувається з тваринами восени?
Сюрпризний момент. Чарівна торбинка з чарівними
кубиками-завданнями.
Загадування загадок. (діти за допомогою кубиків
знаходять відгадку – тінь і стають біля цієї тварини)
По гілках стрибає,
Та не птах,
Руда, та не лисиця.
/Білка/
Зимою спить,
Влітку–вулики ворушить.
/Ведмідь/
До пухнастого хвоста
личить шубка їй руда.
Як рушає полювати,
не виходить зайчик з хати.
/Лисиця/
Хвіст куценький, довгі вуха,
має в шафі два кожухи.
Влітку одягає сірий,
ну а взимку — теплий білий.
/Зайчик/
Сірий, злий,голодний,
Вночі завиває?
/Вовк/
Не кравець, а все життя
З голками ходить.
/Їжак/
Назвіть одним словом всіх тих, кого ви назвали і
знаходили тіні.
- Чому їх так називають? (відповіді дітей)
Сьогодні ми будемо говорити про диких тварин.
В нас є кубик з зображенням диких тварин, ви виберете
тварину про яку схочете розповісти.
(діти дивлячись на тварину зображену на кубику
розповідають ,яка це тварина)
Дидактична гра «Розкажи який? Яка?»
Мета:вправляти в добиранні іменників до прикметників
узгоджувати іменники з прикметниками у роді; виховувати
любов до природи, лісу та його мешканців.
Ведмідь - сильний, великий, могутній, розумний,
кошлатий, дресирований, бурий, білий, клишоногий,
незграбний.
Лисиця - руда, велика, хитра, голодна, пухнаста,
спритна, довгохвоста.
Білка - працьовита, запаслива, спритна, чіпка,
моторна, непомітна, стрибуча, жвава.
Вовк - великий, голодний, страшний, злий, сильний,
небезпечний, хижий, зубастий, сірий.
Їжак – маленький, колючий, гарний
Заєць – маленький, спритний, довговухий,
боягузливий, косоокий.
Вихователь: Молодці! Відмінно впоралися із
завданням.
Вихователь: А тепер ми з вами пограємо в гру
«Підбери дії» - згадаймо і покажемо, що вміють робити
ці тварини.
Мета:
Ведмідь - ходить, плаває, перевалюється, гарчить,
реве, ласує медом, бродить, лазить (по деревах,
занурюється (в сплячку, смокче лапу.)
Лисиця - крадеться, линяє, полює, пірнає (в замет,
вкривається (хвостом, розгрібає сніг, добуває їжу, риє,
бігає, пробирається,
Білка - стрибає, перестрибує, скаче, розоряє гнізда,
ховає горіхи, закладає гриби, гризе, лущить ховається
у дуплі.
Вовк - крадеться, вистежує, нападає, наздоганяє, виє,
бродить, бігає, ховається, пробирається, нишпорить,
влаштовує (лігво, приносить (їжу вовченят, з'їдає,
зариває, ховає (їжу).
Їжачок - ходить, котиться, сопе, збирає гриби, яблука,
полює на мишей.
Заєць - стрибає, вушками ворушить,бгає, ховається.
Вихователь: Молодці! І з цим завдання впоралися
добре.
3.Фізкультхвилинка
Дидактична гра : «Хто де живе?»
Мета: закріпити назву житла тварин (барліг, лігво, нора,
дупло, кущ), розвивати увагу, пам'ять, мовлення, дрібну
моторику рук, виховувати вміння працювати в групах.
Вправа «Чий будинок?»
Лисиця- ...., Білка -…, Вовк - ...., Ведмідь -…, їжачок ...,заєць-….
Де живе ведмідь? Барлога чия?
Де живе лисиця? Нора чия?
Де живе білка? Дупло чиє?
Де живе вовк? Лігво чиє?
Де живе заєць? Кущик чий?
Дидактична гра: «Хто що їсть?»
Мета: закріплювати знання дітей про диких тварин,що
вони їдять; розвивати увагу, пам’ять, мислення, мовлення
дітей, дрібну моторику рук під час роботи з прищіпками;
виховувати любов до природи, пізнавальний інтерес до
цікавих ігор.
4. Підсумок заняття.
2. Заняття. Образотворча діяльність (аплікація)
Тема: "Зайчикова та лисиччина хата"
Програмовий зміст: формувати вміння працювати в парі зображувати казковий дім, використовуючи різноманітні
засоби і прийоми аплікації - розрізання, обривання;
розвивати відчуття кольору, форми; закріплювати правила і
прийоми користування ножицями та іншим матеріалом;
виховувати повагу до професії будівельника, самостійність,
радість від творчої роботи, чуйність.
Словник: дикі тварини , ліс, казка, дім хатка
Корекційна робота: розвивати творчу уяву, асоціативну
пам’ять, мислення, сприяти розвитку самостійності,
охайності;
збагачувати
індивідуальний
естетичний досвід кожної дитини.
художнто-
Матеріал: ілюстрації до казки, зразки домівок,тварин,
будинків; готові геометричні форми - прямокутники,
квадрати,трикутники; смужки кольорові для вирізування
деталей, серветковий папір для прикрашання обмивання.
Клей, пензлі, підставка, серветки;
Хід заняття
1.Розглядання картинок хатинки лисиці та зайця.
2.Мотивація: "Сьогодні ми будемо робити хатини для зайця
та лесиці"
3.Розглядання, з чого складається хатинки.
4.Фізкультхвилинка
5.Самостійна робота дітей
6. Виставка дитячих робіт. Вам сподобалось робити
хатинки? Кому мы їх робили?
Перша
прогулянка
●
3. Фізичний розвиток ( за планом фіз. керівника)
Спостереження за птахами на майданчику: чим птахи
відрізняються від тварин
Мета: поглибити знання дітей про тварин; розвивати
спостережливість, увагу, вміння відрізняти птахів від
тварин; виховувати дбайливе ставлення до
тварин та пернатих.
Вихователь звертає увагу дітей на птахів, які прилітають на
ігровий майданчик.
Запитання: Які птахи прилетіли до нас на ігровий
майданчик? Що їм допомагає перелітати з місця на місце?
Потім звертає увагу на кошеня, яке завітало на майданчик.
Запитання: Чи схоже воно на птаха? Чим відрізняється птах
від кошеняти? Як пересувається кошеня?
Дидактична гра «Літає-не літає»
Мета: закріпити вміння дітей розпізнавати та називати
птахів; з’ясувати, що вони вміють літати, а інші тварини не
літають; розвивати пам’ять, уважність, логічне мислення.
Трудова діяльність: запропонувати насипати зернят
птахам.
Дидактична гра «Погодуємо тваринок»
Мета: закріпити знання дітей про те, чим живляться дикі
тварини; розвивати увагу, пам’ять, мислення; виховувати
бажання піклуватися про дикіх тварин.
Фізичні вправи на свіжому повітрі: стрибки на обох
ногах із просуванням уперед, з обруча в обруч, покладених
один біля одного. Стежити, щоб діти енергійно
відштовхувались та м’яко приземлялись. Кидання м’яча
обома руками у кошик з відстані 2 м.
Індивідуальна робота:
Рухлива гра «Про Катрусю і цапка»
Мета: вдосконалювати навички ходьби; виховувати
уважність і пам’ять
Освітня
Гімнастика після денного сну «Мрії про гарні іграшки»
діяльність/друга Загартовувальні заходи:
половина дня
Господарська побутова праця: допомога вихователю в
ремонті книг, дидактичних посібників (підклеювання книг,
коробок);
Логоритміка (14.50)
Творча гра «Придумай ім’я для маленького друга»
(котика, песика)
Мета: учити дітей фантазувати, виявляти індивідуальні
творчі здібності; розвивати вміння зосереджувати свою
увагу, логічно мислити.
Мовленнєва гра «Де чиї малята?»
Мета: закріпити знання назв тварин та їх дитинчат;
формувати граматично правильне мовлення.
Попередження дитячого травматизму:
Рухлива гра «Кролики»
Мета: удосконалювати навички стрибків з просуванням
вперед; розвивати кмітливість, спритність.
Самостійні ігри: за бажанням дітей.
Індивідуальна робота:
Download